| Static Water Adsorption | WT ≥ 22% |
|---|---|
| CAS No. | 1318-02-1 |
| Package Moisture | WT ≤ 1.5% |
| Usage | Gases Adsorption From SF6, High Voltage Electric Switchgear |
| Shape | Sphere |
| Packaging Details | 1. Carton Drum/25KG 2. Carton Box/25KG; 3. Iron Drum/150KG |
|---|---|
| Delivery Time | 3-15 work days |
| Payment Terms | L/C, T/T |
| Supply Ability | 50 Tons/ per Month |
| Place of Origin | Shaanxi,China |
| Naam | moleculaire zeefdroger |
|---|---|
| Statisch water adsorption%≥ | 17.5 |
| Slijtage rate%≤ | 0,1 |
| Bulkdichtheid g/ml | 0,85 |
| De pas rate%≥ van de deeltjesgrootte | 98 |
| Deeltjesgrootte | 2,0-5,0 mm |
|---|---|
| Vorm | Cilindrisch, Korrelig, Korrel |
| Bulkdichtheid | ≥0.60g/ml |
| PH | 3-10 |
| Porievolume | ≥0.35cm3/g |
| Classification | Adsorption Auxiliary Agent |
|---|---|
| Product Name | 4.0 - 6.0mm 3A Molecular Sieve Desiccant For High Voltage Electric Equipment Switchgear |
| High Light | Switchgear 3A Molecular Sieve Adsorbent, 6.0mm 3A Molecular Sieve, Chemical Molecular Sieve Desiccant |
| Certificate | SGS & REACH |
| CAS No. | 1318-02-1 |
| Statische Wateradsorptie | GEWICHT ≥ 22% |
|---|---|
| Materiaal | Geactiveerd aluminiumoxide |
| Toepassing | Airconditioning, Ijskast, Enz. |
| CAS No. | 70955-01-0 |
| Grootte | 2-4 mm |
| Bulkdichtheid | ≥0.75g/ml |
|---|---|
| Houdbaarheid | 2 jaar |
| Pakket | 25 kg/zak |
| Slijtagetarief | ≤ 0,2% |
| oppervlakte | ≥900m2/g |
| naam | Koelmiddelendeshydratiemiddel |
|---|---|
| Functie | Multi functioneel |
| koelmiddelenmodel | R12, R22, R123, R124, R125, R134a, R143a |
| Bulkdichtheid g/ml | 0.9 |
| De pas rate%≥ van de deeltjesgrootte | 98 |
| naam | Koelmiddelendeshydratiemiddel |
|---|---|
| Toepassing | Drogende en Zuiverende Koelmiddelen |
| Slijtage rate%≤ | 0.1 |
| Bulkdichtheid g/ml | 0.9 |
| De pas rate%≥ van de deeltjesgrootte | 98 |
| naam | Koelmiddelendeshydratiemiddel |
|---|---|
| Functie | Hoge Chemische Verenigbaarheid |
| Slijtage rate%≤ | 0.1 |
| Bulkdichtheid g/ml | 0.9 |
| De pas rate%≥ van de deeltjesgrootte | 98 |